
Revolut se stal oblíbenou bankovní kartou mezi cestovateli. Nabízí několik tarifů, které se liší cenou i funkcemi. Projdu s tebou všechny možnosti, abys mohl vybrat tu, která ti bude nejlépe vyhovovat.
Hlavní výhody Revolutu Největší předností jsou výhodné směnné kurzy – ušetříš až 2,5 % při každé platbě v cizí měně oproti běžným bankám. Na jednom účtu můžeš spravovat přes 30 světových měn, což se hodí nejen na cestách.
Bezpečnost je na prvním místě. Revolut nabízí zabezpečení podle polohy – karta funguje jen tam, kde zrovna jsi. Pro online nákupy si můžeš vytvářet virtuální karty, které chrání tvůj hlavní účet před zneužitím. Když nakupuješ u méně známých e-shopů, vytvoříš si virtuální kartu jen na tenhle nákup. Můžeš také zablokovat opakované platby – třeba když si zaplatíš nějaké předplatné a nechceš, aby se automaticky obnovovalo, jednoduše zakážeš dalším platbám projít.
Přehled tarifů
Revolut Standard (zdarma)
Základní verze karty nabízí všechny klíčové funkce – platby v zahraničí za středový kurz bez poplatků a výběry z bankomatů zdarma do 4 500 Kč měsíčně. Pro občasné cestovatele je to dostačující volba.

Revolut Plus (115 Kč měsíčně)
Plus přidává k základním funkcím prioritní podporu a ochranu nákupů. Hodí se pro ty, kdo chtějí mít jistotu rychlé pomoci při problémech s kartou. Ochrana nákupů může být užitečná při online nakupování.

Revolut Premium (220 Kč měsíčně)
Tady už dostáváš zajímavé cestovatelské výhody. Limit pro výběry z bankomatů se zvyšuje na 9 000 Kč měsíčně, získáš přístup do letištních salonků (za poplatek) a cestovní pojištění včetně zpoždění letu. K tomu dostaneš VPN pro přístup k českému obsahu v zahraničí a několik prémiových aplikací jako Tinder Gold.

Revolut Metal (350 Kč měsíčně)
Metal nabízí výrazně vyšší limity pro výběry z bankomatů (22 000 Kč měsíčně) a cashback na platby. Důležitou výhodou je celoroční komplexní cestovní pojištění, které kryje i storno letenek. Karta je vyrobena z kovu, což ocení ti, kdo dbají na design.

Revolut Ultra (1 100 Kč měsíčně)
Cena: 1 100 Kč/měsíc
Nejvyšší tarif přináší neomezené vstupy do letištních salonků po celém světě, vyšší cashback a přístup k exkluzivním investičním příležitostem. Součástí jsou také mobilní data v zahraničí i mimo EU a prémiové verze různých aplikací.
Zkušenosti z praxe
Pokud létáš jen párkrát do roka a potřebuješ si vybrat z bankomatu pár desítek eur nebo nakupovat letenky v eurech za lepší kurz než u české banky, bohatě ti postačí bezplatná Standard karta.
Revolut Plus za 115 Kč měsíčně bych nedoporučil – personalizovaná karta a prioritní podpora nejsou výhody, které by stály za měsíční poplatek.
Premium tarif za 220 Kč měsíčně je podle mě nejzajímavější volba. Dostaneš slevu na vstupy do letištních salonků – v Praze například zaplatíš 575 Kč místo běžných 860 Kč. Limit na výběry z bankomatů se zdvojnásobí na 9 000 Kč měsíčně, což je dostatečná částka na hotovost během dovolené.
S Metal kartou mám jednu nepříjemnou zkušenost – je o něco tlustší než běžné plastové karty. V Thajsku se mi kvůli tomu zasekla v bankomatu. Vyjela jen o milimetr a než jsem ji stihl zpocenou rukou vytáhnout, zajela zpátky dovnitř. Musel jsem ji hned zablokovat. Takže pozor hlavně v zahraničí na starší bankomaty.
Nejvíc ale oceňuji balík prémiových aplikací. Nord VPN je nepostradatelný pomocník pro bezpečné připojení k internetu. V dnešní době bys neměl důvěřovat žádným veřejným Wi-Fi sítím, ani těm hotelovým. (A už vůbec ne bez VPN přes ně nakupovat nebo zadávat údaje o kartě.) Navíc díky VPN můžeš ze zahraničí sledovat české pořady a hlavně sport – stačí přepnout virtuální adresu na Česko.
PicsArt Gold je fakt šikovná appka na úpravu fotek. Jestli znáš placenou Canvu, tak tohle je něco podobného – můžeš upravovat fotky, vytvářet koláže a stories pro Instagram. Navíc má AI funkce, které ti pomůžou vylepšit fotky jedním kliknutím. Sám ji používám na všechny svoje cestovatelské fotky.
Sleep Cycle je další appka, kterou mám na telefonu pořád. Sleduje, jak spíš, a probudí tě, když jsi v lehké fázi spánku. Nemusíš se tak trápit s jet lagem – appka ti pomůže líp se vyspat a rychleji se přizpůsobit novému časovému pásmu.
S Tinder Plus si můžeš „odcestovat“ do své destinace ještě než vůbec odletíš. Přepneš si lokalitu třeba na Barcelonu a začneš si psát s místními týden před odletem.
Ultra tarif jsem si objednal hned, když ho Revolut loni vydal. Při prvním objednání nabízí lepší promo cenu, ale je tam podmínka – nesmíš kartu zrušit do půl roku od aktivace, jinak ti naúčtují poplatek za vydanou kartu. Ta mimochodem přijde v luxusním balení a je vážně kvalitně zpracovaná.
Ultra mi dávala smysl hlavně v období, kdy jsem hodně cestoval, často s přestupy. Neomezeně jsem využíval letištní salonky, platil v zahraničí s lepším kurzem a ocenil jsem i komplexní cestovní pojištění. To kryje nejen tebe, ale i zavazadla, storno bez udání důvodu a hlavně půjčená auta.
Nedávno jsem přešel zpátky na Premium, protože momentálně tolik necestuji a nevyužil bych Ultra naplno. Výhoda je, že až zase budu plánovat více cest, můžu si Ultra kdykoliv znovu aktivovat třeba jen na měsíc. Když vím, že budu často létat s přestupy, využívat salonky, půjčovat si auto a hodně platit v zahraničí, Ultra se mi i za tu vyšší cenu vyplatí.
A nesmím zapomenout na Perplexity. Od doby, co jsem objevil a aktivoval její prémiovou verzi přes Revolut, jsem úplně přestal používat Google. Představ si ChatGPT s přístupem na internet a neomezenými znalostmi – přesně tak Perplexity funguje. O umělé inteligenci a jejím využití si ale povíme více v samostatném blogu.
Pokud se mě rozhodneš podpořit a chceš si kartu pořídit, můžeš tak učinit a získat ji přes můj odkaz zde.